Τη μοναδική Τάνια Τσανακλίδου υποδέχεται η σκηνή του Ωδείου Ηρώδου Αττικού στις 14 Ιουλίου, σε μια ξεχωριστή βραδιά του φετινού Φεστιβάλ. Η ερμηνεύτρια φέρνει στο σήμερα τους θησαυρούς μιας 50χρονης δισκογραφίας με τις μελωδίες που καθόρισαν την πορεία της.
Στη μουσική παράσταση που θα επιμεληθεί η ίδια, η ροή των τραγουδιών θα ακολουθεί τόσο την κοινωνικοπολιτική συνθήκη στην οποία γεννήθηκαν όσο και τις καλλιτεχνικές αναζητήσεις της Τσανακλίδου στο πέρασμα των χρόνων. Έτσι, η χούντα, η Μεταπολίτευση, οι μπουάτ της Πλάκας, ο Ξυλούρης και ο Λεοντής συναντούν επί σκηνής το πέρασμα της Τάνιας Τσανακλίδου από το Θέατρο Τέχνης και το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδας, τον Γιάννη Σπανό και τον Μορμόλη, τον Τσάρλι Τσάπλιν, την Edith Piaf, τον Γιώργο Χατζηνάσιο, τον Σταμάτη Κραουνάκη, τον Μιχάλη Δέλτα κ.ά.
Τέλος Υπηρεσίας (Service Fee) αγοράς εισιτηρίων
Η αγορά των εισιτηρίων των παραστάσεων του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου από τα εκδοτήρια της «Ελληνικό Φεστιβάλ Α.Ε» (κεντρικά εκδοτήρια, Ωδείο Ηρώδου Αττικού, Αρχαίο θέατρο Επιδαύρου, Μικρό θέατρο Αρχαίας Επιδαύρου) δεν επιβαρύνεται με οποιοδήποτε κόστος υπηρεσίας.
Ο αγοραστής επιβαρύνεται με την καταβολή τέλους υπηρεσίας (service fee), στην περίπτωση που προμηθεύεται εισιτήρια μέσω διαδικτύου (οnline) ή και τηλεφωνικά.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ, ΕΝΩ Η ΜΗ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΘΑ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΕΙΣΟΔΟΥ
Με την αγορά του εισιτηρίου σας αποδέχεστε και τους όρους χρήσης όπως αναφέρονται εδώ: https://aefestival.gr/plirofories-eisitirion/, https://aefestival.gr/oroi-chrisis/
Οι σελίδες: www.aefestival.gr και www.more.com είναι τα μοναδικά επίσημα κανάλια πώλησης εισιτηρίων των εκδηλώσεων του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου. Εισιτήρια που αγοράζονται από μη εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές ή πλατφόρμες δε θα θεωρούνται έγκυρα.
Καλλιτεχνική επιμέλεια: Τάνια Τσανακλίδου
Καλεσμένοι: Σταμάτης Κραουνάκης – Μιχάλης Δέλτα
και ο Κώστας Θωμαϊδής
Διεύθυνση ορχήστρας – ενορχηστρώσεις: Νεοκλής Νεοφυτίδης
ΜΟΥΣΙΚΟΙ
Κώστας Νικολόπουλος κιθάρες
Νίκος Παπαϊωάννου τσέλο
Δημήτρης Τσεκούρας μπάσο
Νίκος Κατσίκης μπουζούκι
Φώτης Σιώτας βιολί
Βασίλης Παναγιωτόπουλος τρομπόνι – ακορντεόν
Γιώργος Δούσος φλάουτο – κλαρίνο
Γιάννης Αγγελόπουλος ντράμς
Δημήτρης Σίντος πλήκτρα
Νεοκλής Νεοφυτίδης πιάνο
Ηχοληψία
Παναγιώτης Πετρονικολός
Μανόλης Ζαννίδης
Φωτισμοί
Περικλής Μαθιέλλης
Autocue
Αντρέας Κακουλάκης
Artwork
Πέτρος Παράσχης
Οργάνωση παραγωγής
Γιάννης Περίδης
Παραγωγή
Celestial Arts & Entertainment Productions