Διώξε την Τοξικότητα
Η Τοξικότητα στην εποχή μας έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας. Μια επιδημία που δεν είναι φανερή και δεν αναγνωρίζεται εύκολα. Ελάτε στο επιμορφωτικό σεμινάριο «Διώξε την Τοξικότητα» της Expansion Method και της Όμορφης Ζωής, στο πλαίσιο του “Ευημερώ” την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου (18:30) στην Τρίαινα. Θα ανακαλύψουμε μαζί πως αναγνωρίζουμε τη τοξικότητα στη ζωή μας αλλά και ποια εργαλεία υπάρχουν για να την απελευθερώσουμε.
Ο συγγραφέας και δημιουργός της Expansion Method, Αργύρης Στραβελάκης Μάρδας θα μας οδηγήσει σε ένα συναρπαστικό ταξίδι αυτογνωσίας και προσωπικής εξέλιξης γεμάτο ανατροπές, ευχάριστες εκπλήξεις και μεγάλες αλήθειες.
“Υπάρχουν 3 είδη τοξικότητας που θα αντιμετωπίσουμε: Την εσωτερική, που πηγάζει από τα συναισθήματά μας, την εξωτερική, από την σχέση μας με άλλους ανθρώπους και την τοξικότητα στο περιβάλλον μας. Όλα συνδέονται!” μας λέει ο εισηγητής Α. Σ. Μάρδας.
Οφέλη για τους συμμετέχοντες:
Θα γνωρίσουμε με την βοήθεια της τεχνολογίας και της Expansion Method:
-Ποιά είναι τα τοξικά συναισθήματα και πώς τα αναγνωρίζουμε άμεσα.
-Ποιά είναι τα είδη τοξικότητας και ποιά είναι η αποκαλυπτική συνδεσή τους.
-Πώς να αντιμετωπίσουμε αποτελεσματικά την τοξικότητα της ζωής μας.
Θα ακολουθήσει Βιωματικό Σεμινάριο που θα απελευθερώσουμε μέρος της τοξικότητας της ζωής μας στις 10-11 Νοεμβρίου 2018 που πρέπει όλοι να παρακολουθήσουμε.
Ακολουθούν Επιμορφωτικά Σεμινάρια με θέμα:
Μάθε τη Σωστή Συναισθηματική Έκφραση (7/11/18) και το Βιωματικό Σεμινάριο: Φτιάξε τη σχέση σου (10-11/11/18).
Εισηγητής: Αργύρης Σ. Μάρδας
Μέρος των εσόδων θα διατεθούν στα βραβευμένα προγράμματα ψυχολογικής υποστήριξης καρκινοπαθών της ΡΟΗ ΑμΚΕ σε συνεργασία με την ΕΛΠΙΔΑ και το ΚΕΦΙ.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ