Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ αντικριστά με τον ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΗ στο Θέατρο Παλλάς - Κυριακή 2 Ιουνίου Special guest η ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ!!
Οι δυο τους ενώνουν διαφορετικές γενιές ανθρώπων που μεγάλωσαν με τα τραγούδια τους, ερωτεύτηκαν, αγάπησαν και συνεχίζουν να ζουν στιγμές της ζωής τους με αυτά. Σε αυτό το μαγικό ταξίδι συνοδοιπόροι ο Άκης Δείξιμος, η Όλγα Βενετσιάνου και ο Νίκος Παπουτσής, που ξεχωρίζουν για τις ερμηνείες τους. Μαζί τους και η Δανιέλλα, η ερμηνεύτρια που έχει ήδη αγαπηθεί, επιφυλάσσει μια μοναδική έκπληξη, παρουσιάζει στην επιβλητική σκηνή του θεάτρου Παλλάς για πρώτη φορά τα καινούργια τραγούδια που γράφτηκαν από τους δυο δημιουργούς αποκλειστικά για τη φωνή της. Ήταν 1991..., όταν ο Κώστας Χατζής συναντήθηκε για πρώτη φορά με τον Γιώργο Θεοφάνους στο στούντιο POLYSOUND. Ο Κώστας Χατζής ερμήνευσε τραγούδια των Γιώργου Χατζηνάσιου, Γιάννη Σπανού και Μάριου Τόκα σε μία δισκογραφική δουλειά που άφησε το στίγμα της και την οποία ο Γιώργος Θεοφάνους υπέγραψε ως ενορχηστρωτής. Το 2024..., δηλαδή 33 χρόνια μετά, ο ένας στο πιάνο και ο άλλος με την κιθάρα του, πλαισιωμένοι από μια ορχήστρα καταξιωμένων μουσικών, συναντώνται αντικριστά.
Οι μουσικοί:
Μπουζούκι: Βαγγέλης Ζαρμπούτης
Τύμπανα: Σάκης Παπαδόπουλος
Μπάσο: Ρήγας Βοργιάς
Κιθάρα: Δημήτρης Ρετίκας
Πλήκτρα: Αλέξανδρος Δημόπουλος
Σαξόφωνα: Κώστας Κονιδάς
Σαξόφωνο: Βασίλης Δεφίγγος
Κιθάρα: Αχιλλέας Διαμαντής
Keyboards/Ακορντεόν: Σάββας Ρακιντζάκης
Διεύθυνση Ορχήστρας και Ηλεκτρικό Μπάσο: Αλέξανδρος Πάτνσος
Σοπράνο Σαξόφωνο: Δημήτρης Χουντής
Πιάνο Πλήκτρα: Σταύρος Σωφρονάς
Τύμπανα: Σπύρος Διέλας
Ηχολήπτες : Δημήτρης Δημητριάδης, Μανώλης Καλίτσης
Ηχοληψία: Γιώργος Χούντας, Μανώλης Καλλίτσης
Φωτισμοί: Αλέξης Χαϊμαλάς
Content Creator-VFX: Κωνσταντίνος Γαρίνης
3D Generalist: Σπύρος Κουδουνάς