Η Σχολή Μπαλέτου Εύα Φεβγίδου θα σας μαγέψει σ' ένα μοναδικό ταξίδι μέσα από τον χορό, στην πανέμορφη Αφρική.Ο ρυθμός της μουσικής αναδυκνυεί το πνεύμα της ζούγκλας, ενώ οι χορευτές αναπαριστούν τις κινήσεις των ζώων.Η ενέργεια στη σκηνή είναι εκρηκτική αφού το πνεύμα της ελευθερίας και της αυτοέκφρασης που προσφέρει η η άγρια φύση αποτυπώνεται στους χορευτές της Σχολής.Οι σκέψεις θα βγούν εκτός ελέγχου καθώς κάθε χορογραφία εκφράζει την ένταση και το πάθος της ζωής σε μια διαδρομή Safari. Μία αίσθηση μυστηρίου και εκπληκτικής ομορφιάς ,που συνδυάζει την οικολογίκη μας συνείδηση με το χορό.Μια παράσταση που θα φωτίσει τις ψυχές μικρών και μεγάλων.
Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί 8 Ιουνίου 2024 και ώρα 19:30 στο Βασιλικό Θέατρο.
''Safari'' σε σκηνοθεσία Σταύρου Δίτσιου και Καλλιτεχνική επιμέλεια Εύας Φεβγίδου.
Υπέυθυνη Διοργάνωσης,χορογραφίες και Καλλιτεχνιή Διεύθυνση : ΣΧΟΛΗ ΜΠΑΛΕΤΟΥ ΕΥΑ ΦΕΒΓΙΔΟΥ
Σκηνοθεσία, Σκηνογραφία, Σκηνικά - Μουσική επένδυση,Επιμέλεια Κοστουμιών και Φωτισμoύ : ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΙΤΣΙΟΣ