Με το À la Carte ο διεθνής Έλληνας χορογράφος Γιάννης Μανταφούνης μάς συστήνεται ως ο νέος καλλιτεχνικός διευθυντής της Dresden Frankfurt Dance Company. Πρόκειται για ένα έργο μεγάλης κλίμακας, που έχει λάβει ενθουσιώδεις κριτικές. Η δομή του, όπως συμβαίνει με το μενού ενός εστιατορίου, είναι ορισμένη από πριν. Ό,τι παρουσιάζεται ωστόσο στη σκηνή διαμορφώνεται από τους χορευτές και τις χορεύτριες σε ζωντανό χρόνο, κατά την αναγνωρίσιμη χορογραφική μέθοδο του Μανταφούνη, πάντα με αφετηρία τη συνομιλία μεταξύ της ομάδας και του κοινού, σαν να ετοιμάζουν μαζί ένα πολύχρωμο μενού. Με τη γενναιόδωρη αυτή πρόσκληση προς την πλατεία ανοίγει αυλαία το φετινό πρόγραμμα χορού του Φεστιβάλ.
Τέλος Υπηρεσίας (Service Fee) αγοράς εισιτηρίων
Η αγορά των εισιτηρίων των παραστάσεων του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου από τα εκδοτήρια της «Ελληνικό Φεστιβάλ Α.Ε» (κεντρικά εκδοτήρια, Ωδείο Ηρώδου Αττικού, Αρχαίο θέατρο Επιδαύρου, Μικρό θέατρο Αρχαίας Επιδαύρου) δεν επιβαρύνεται με οποιοδήποτε κόστος υπηρεσίας.
Ο αγοραστής επιβαρύνεται με την καταβολή τέλους υπηρεσίας (service fee), στην περίπτωση που προμηθεύεται εισιτήρια μέσω διαδικτύου (οnline) ή και τηλεφωνικά.
Με την αγορά του εισιτηρίου σας αποδέχεστε και τους όρους χρήσης όπως αναφέρονται εδώ: https://aefestival.gr/plirofories-eisitirion/, https://aefestival.gr/oroi-chrisis/
Οι σελίδες: www.aefestival.gr και www.more.com είναι τα μοναδικά επίσημα κανάλια πώλησης εισιτηρίων των εκδηλώσεων του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου. Εισιτήρια που αγοράζονται από μη εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές ή πλατφόρμες δε θα θεωρούνται έγκυρα.
Χορογραφία Γιάννης Μανταφούνης Ερμηνεύουν Χορευτές και χορεύτριες της Dresden Frankfurt Dance Company Βοηθός χορογράφου Pauline Huguet Μουσική διεύθυνση Manon Parent Δραματουργία Άννα Λεμονάκη, Philipp Scholtysik Φώτα σκηνής Γιάννης Μανταφούνης Κοστούμια Thomas Bradley