Για να ορίζεις ΕΣΥ τη Ζωή σου.Όχι οι συνθήκες.
«Προσωπική και επαγγελματική προπόνηση για επιτυχία. Τι χρειάζεται να ξέρεις για να ορίζεις ΕΣΥ τη ζωή σου. Όχι οι συνθήκες.»
Χανιά, Κρήτη:
4/6/2014, ώρα: 16.00-20.30μμ , Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος»
Το Life and Business Institute είναι ένας οργανισμός που σκοπό έχει την εκπαίδευση ατόμων, ομάδων και επιχειρηματιών προς την προσωπική ανάπτυξη, την ομαδική λειτουργικότητα και την επιχειρηματική επιτυχία. Θα μας μάθει όλα όσα θα έπρεπε να μας μάθει το σχολείο και ποτέ δεν τα διδαχτήκαμε. Όλα όσα χρειάζεται να ξέρει κάποιος από 18 εώς 98 ετών για να φτιάξει ή να ξανα-φτιάξει τη ζωή του. Προσωπική και επιχειρηματική συμβουλευτική, (life and business coaching), επενδύσεις και internet marketing για τη νέα σας επιχείρηση, είναι τα προϊόντα, οι ισχυρές συνεργασίες μας και η εγγύησή μας για την προσωπική και επαγγελματική σας επιτυχία.
Η Μαρία Φραγκοπούλου, ιδρύτρια του Life and Business Institute, σπούδασε Ψυχολογία και Management με πολυετή πείρα στο χώρο της ψυχικής υγείας (ατομική και ομαδική θεραπεία και συμβουλευτική) αλλά και στην επαγγελματική συμβουλευτική (ενδυνάμωση, stress management, διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού, Business coaching, Wealth strategies).
Στο σεμινάριο αυτό, θα παρουσιάσει τον τρόπο που μπορούμε να διαγράψουμε το συναισθηματικό βάρος της «αποτυχίας» από παλιότερες επιλογές και πως μπορούμε γρήγορα και απλά να φτιάξουμε το δικό μας σενάριο Ζωής και Επιχειρηματικότητας με Επιτυχία, χρησιμοποιώντας τα κατάλληλα εργαλεία και τεχνικές.
Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν δώρα προγράμματα Life and Business Coaching και χρήσιμο υλικό για να «προπονήσετε» τον εαυτό σας.
Η Ευρυδiκη Ηλιάκη, νέα συνεργάτιδα του Life and Business Institute, από τα Χανιά, σπούδασε και εργάστηκε στην Αγγλία για 7 χρόνια, δουλεύει σαν Φιλόλογος από το 1997 και έχει αφιερωθεί στην ψυχολογία μάθησης και τη συμβουλευτική από τότε. Αποφοίτησε από την Life Coaching Academy, με την ιδιότητα του συμβούλου προσωπικής ανάπτυξης. Στο σεμινάριο αυτό θα παρουσιάσει την αγάπη, ως γέφυρα προς την προσωπική ευτυχία και την οικονομική ευμάρεια. Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν δώρα προγράμματα Life Coaching και χρήσιμο πληροφοριακό υλικό.
Αποφασίσαμε να αλλάξουμε το σκηνικό. Δημιουργούμε μια ζωή έτσι όπως τη θέλουμε και ανοίγουμε το δρόμο για σας. Η προσωπική ευτυχία και η οικονομική ευημερία είναι στο χέρι σας, ξέρετε..
Αυτό το σεμινάριο θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπετε τα πράγματα, θα σας δώσει την προοπτική ζωής που ζητάτε αλλά και τα μέσα για να το πετύχετε!
Οι θέσεις είναι περιορισμένες, γι’ αυτό εξασφαλίστε τώρα το εισιτήριο σας!